Skoda Rapid Spaceback

Ülkemizde yeni sarışa çıkan Skoda’nın beklenen otomobili Rapid Spaceback Showroom’larda yerini aldı. Daha çok sportif görünümü ile dikkat çeken ve gençlerin ilgi odağı olan otomobil, karizmatik tasarımı ve uygun fiyatları ile yoğun rağbet görmektedir. 44.900 TL’den başlayan fiyatlarda ülkemizde otomobil pazarında yerini alan otomobil, 5 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmuştur. Skoda markasının yeni tasarım unsurlarını içeren Spaceback, C ve D sınıfı otomobiller arasında konumlanmıştır. Otomobili farklı kılan üçüncü camı olması da dikkat çekiyor.

Otomobil iç dizaynını ele alacak olursak en dikkat çekici özellik diz mesafesinin geniş olmasıdır. Geniş dingil mesafesinin bir sonucu olarak geniş arka koltukları ve oturma dizilişi ile çok rahat bir seyahat imkanı sunmaktadır. 384 litrelik bagaj hacmi çok tatmin etmese de koltuklar kullanılmadığında 1349 litreye ulaşmaktadır. İç mekanın bu kadar geniş olması Spaceback için en önemli avantajlardan. Üç kollu direksiyon simidi daha heyecan verici bir sürüş keyfi için oldukça ideal. Döşeme kaplamaları ve farklı tasarıma sahip kumaş koltukları ile dikkat çeken Skoda Spaceback, 3 çeşit benzinli ve 2 çeşit dizel motor ile mağazalarda yerini alıyor. Otomobilin standar paketi 5 ileri şanzıman bulunan 1.2 litrelik 75 hp güce sahip, 3 silindirli benzinli motor ile sunulmakta. Yakıt tüketimi de sürücüler için oldukça ideal olup, 100 km’de sadece 5.9 litre yakıt tüketmekte. 105 hp güce sahip 1.2 litre TSI motoru da 6 ileri manuel şanzıman ile 5.4 litre yakıt tüketmekte. Aracın en güçlü motoru ise 1.4 litrelik 122 hp güce sahip TSI motoru. Özel olarak geliştirilen ve 7 ileri DSG şanzımana, çift kavramalı otomatik vites barındıran motor, 100 km’de 5.8 litre yakıt tüketmektedir.

Dizel motorlardan vazgeçmeyen sürücüler için 1.6 litrelik TDI motoru 90 hp ve 105 hp’lik iki farklı motor ünitesi ile sunuluyor. 90 Hp’lik güce sahip olan versiyonu 7 ileri DSG otomatik şanzımanı barındırıyor. Fiyat-performans oranı incelendiğinde oldukça başarılı bir otomobil olan Skoda’nın yeni gözbebeği Rapid Spaceback, karizmatik tasarımı ile de dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebze evden eve nakliyat Uluslararası Evden Eve Nakliyat cialis yorumları Limon Ağacı