Opel Astra 1.4

Performansıyla Havasını Atıyor Bahsettiğimiz bu otomobil Opel Astra 1.4’ün ta kendisi. Performans-yakıt oranını her zaman dengede tutmaya çalışan Astra rakiplerini geride bırakarak adeta havasını atıyor. Bu kez karşımıza 1.4 Litre 140 HP Güç üreten benzinli motoru ile çıkan ve test konuğumuz oldu.

Astra versiyonları içinde 1.6 Litre 180 HP güç üreten motorun yanı sıra 0-100 Km hızlanmayı ise sadece 9.9 saniyede yapıyor. 10 saniyenin altında hızlanması ile rakiplerinden bir adım önde olan Opel Astra, bizden büyük beğeni kazandı. Neredeyse tüm otomobil üreticilerinin kullanmaya başladığı küçük hacim ve maksimim performans dengesini bu otomobilde bulmak fazlasıyla mümkün. Alman devi Opel firması, ürettiği bu yeni Astra modeli ile bizlere gerek fiyat-performans gerekse de yakıt-performans dengesini koruyarak nacizane bir otomobil sunuyor.

Altı ileri oranlı otomatik olmayan vitesi ile kombine edilen bu motorun 200 Nm tork üretmesi de oldukça dikkat çekici bir özellik. Çekiş gücünün ileri seviyede iyi olması ve küçük hacimli turbo dizel motora sahip olması da keyif veren diğer bir ayrıntı. Bunun yanında 0-130 Km hıza da kısa bir süre içerisinde çıkabilen Astra 1.6, en iyi otomobil performanslarını sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebze evden eve nakliyat Uluslararası Evden Eve Nakliyat cialis yorumları Limon Ağacı Arçelik Servisi