Mercedes Citan

Mercedes’in Zayıf Halkası: Citan Alman otomobil devi Mercedes firmasından beklenenin çok altında bir Euro Ncap ile karşımıza çıkan Citan modeli, bekleneni karşılamadı. Hafif ticari otomobillerden olan Citan, çarpışma testi olan Euro Ncap’tan 3 yıldızla dönerek herkesi şaşırttı.
Mercedes Citan Kombi modeli, Euro NCAP çarpışma ve güvenlik testleri sonucunda beş yıldız üzerinden sadece üç yıldız alabildi. Hafif ticari araçlar pazarından pay almak için üretilen Citan modeli bu sonuçla, 2004 senesinde Fiat Doblo üzerinde yapılan testlerden aldığı sonuçla aynı sonucu almış oldu. Citroen Berlingo, 2009 senesinde yapılan testlerden 4 yıldız almıştı.
Mercedes Citan, yetişkin yolcu güvenliği alanında %74 başarı sağladı. Çocuk yolcuların güvenliği için yapılan testlerdeyse %69 başarı gösterdi. Yaya güvenliği alanındaysa %56 gibi bir başarı sağladı. Euro NCAP ‘in Citan Kombi üzerinde yaptığı önden çarpışma testleri, yan koltukta oturan yolcunun, sürücüden daha az zarar gördüğünü gösterdi. Çarpışma ve güvenlik testleri, Mercedes-Benz CITAN Kombi, 109 Blue Efficiency modeli üzerinde gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebze evden eve nakliyat Uluslararası Evden Eve Nakliyat cialis yorumları Limon Ağacı Arçelik Servisi